Neden Risale-i nur okumalıyım?

Risale-i nurlar bu asra hitap eden, imanımızı takviye eden ve taklid-i imanı tahkik-i imana çevirmemize büyük yardımcı olan bir eserdir. Ömür sermayemiz hızla tükeniyor ve bu yolda sonsuz hayatımızı kurtarmamız gerekiyor.

Çünkü ahiret hayatımız bu dünyadaki yaptıklarımız ile şekillenecektir. Bizde bu asırdaki imansızlık cereyanı ve birçok gayr-ı meşru lezzetlerden kendimizi kurtarmamız için Risale-i nur eserlerini okuyoruz.
Gençlik hiç şüphe yok ki gidecek ve gidiyor. Hakiki ömrümüzü bulunduğumuz gün bilmeliyiz. Ve şuanda harekete geçmemiz gerekiyor. Bugün yarın derken yapmak istediğimiz birçok hayırlı işte şeytan bizi ele geçiriyor. Ertelemek ve tembellik gibi manevi hastalıklarımızı farkına varıp bunu kırmak için birşeyler yapmak gerekiyor.

Bediüzzaman Said Nursi talebelerinden Zübeyir Gündüzalp “Okumak birşeydir, ama herşey o bir şeyden çıkıyor” demiştir. Günümüzde birçok gereksiz kitaplar, içerikler ve bilgiler edinebiliyoruz. Bunlar bize hiçbir faydası olmayan hatta birçok zararı olan eser veya içerikler olabiliyor. Bunlara karşı bizlere faydası olacak ebedi hayatımızı kurtarabileceğimiz ve bizi bu dünyada dahi mesud edecek eserlere ihtiyacımız var. Başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere bize Allah’ı tanıttıracak eserler okumalıyız. Bizde bu asırda Cenab-ı Hakk’ı bize en iyi tanıttıran Risale-i nur eserlerini bulduk ve kaybetmek istemiyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir